Vidaus durys šiandien – nepastebima būtinybė ar stilingas interjero akcentas?

Jaukų ir stilingą interjerą sudaro daugybė detalių, sąveikaujančių tarpusavyje. Vienas esminių elementų, be kurių sunkiai įsivaizduojame išbaigtas namų ar biuro erdves, tai – durys. Vidaus durys ne tik suteikia privatumo, šilumos ir ramybės pojūtį, bet ir padeda sukurti bendrą erdvės harmoniją. Šiandien vidaus durų pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių sprendimų, siekiant sukurti jaukų, šviesų, o kai kuriais atvejais, didesnį bei funkcionalesnį interjerą. 

Ilgametę patirtį medinių langų, lauko bei vidaus durų gamybos srityje sukaupusios bendrovės „Megrame medis“ direktorius Donatas Balsiukas dalinasi vidaus durų gamybos tendencijomis ir pataria, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis vidaus duris namams ir biurui.

Individualiai pritaikomi sprendimai

Vidaus durys yra viena iš tų subtilių būtinybių interjere, kurios kaip ir kiti apdailos elementai, dažniausiai yra nepastebimos, tačiau tinkamai parinktos, gali turėti esminės įtakos bendrai visos erdvės išvaizdai. „Megrame medis“ vidaus duris skirtingos paskirties pastatams gamina daugiau kaip 12 metų. Bendrovės atstovas pastebi, kad užsakovų norai ir poreikiai lyginant juos šiandien ir prieš dešimtmetį yra ženkliai pasikeitę.

„Pokyčiai vidaus durų gamybos srityje yra akivaizdūs ir susiję su vyraujančiomis architektūros bei interjero dizaino tendencijomis. Prieš dešimtmetį vidaus durys dažniau būdavo gaminamos iš medžio masyvo. Laikui bėgant, ieškant įvairesnių stilistinių ir dizaino galimybių, atsigręžta į tokias medžiagas kaip medžio lukštas arba fanieruotė, kol buvo prieita prie dabartinių medinių vidaus durų konstrukcijų“, – pasakoja Donatas Balsiukas, „Megrame medis“ direktorius.

Pasak jo, šiuo metu vyrauja kelios skirtingos vidaus durų dizaino tendencijos. Pastaruosius keletą metų namų interjeruose įsitvirtino klasikinės arba minimalistinio stiliaus lygios vidaus durys arba durys su minimaliais pasirinktų geometrinių formų frezavimais. Siekiantys prabangos dažniau ieško įmantresnių sprendimų – renkasi vidaus duris su išskirtiniais raižiniais ir kitokiomis detalėmis, sukurtomis individualiai ir pritaikytomis konkrečiam interjerui. Kelerius pastaruosius metus taip pat įsivyravo tendencija medžio lukšto skydais dengti dalį sienos, prie kurios pritaikomos tokios pat spalvos ir medžiagiškumo vidaus durys.

D. Balsiuko teigimu, vienas populiariausių vidaus durų pasirinkimų šiuo metu yra durys be apvadų, staktas paslepiant po sienų gipso plokšte. Tokios durys paprastai yra vidinio atidarymo, kai nesimato staktos, durys montuojamos taip, kad būtų lygios su siena. Taip vizualiai vidaus durys tampa vientisa sienos dalimi, jos dažomos ta pačia kaip ir siena spalva. Dažniausiai tokios durys gaminamos be jokių išfrezavimų ir kitokių dekoro detalių ar netgi užsakomos nedažytos.

„Vis dažniau sulaukiame užsakymų, kuomet klientai renkasi vidaus duris be jokios apdailos, nedažytas. Siekiant išgauti nepriekaištingą spalvų vientisumą interjere, mūsų pagamintas vidaus duris namą įrenginėjantys remonto meistrai dažosi patys. Pastebime, kad jeigu anksčiau klientai nedažytas duris įsigydavo pavieniais atvejais, šiuo metu tokių užsakymų sulaukiame vis dažniau“, – sako D. Balsiukas.

Kalbant apie dažytas vidaus duris, pasak „Megrame medis“ atstovo, vis dar populiaru rinktis duris su varčios plokštės išfrezavimu, imituojant rėminių durų su dekoratyviniu intarpu (filingu) konstrukciją. Tokias vidaus duris dažniausiai renkamasi kuriant klasikinio stiliaus interjerą.

Kaip išsirinkti?

Pagrindiniai parametrai, kuriuos kiekvienas klientas turėtų žinoti kreipdamasis dėl vidaus durų užsakymo – durų matmenys ir durų varstymo kryptis. Toliau aptariami dizaino ypatumai: stilius, spalva, medienos rūšis, akustinės savybės, sprendžiama, ar durys bus su apvadais ar be jų, ar bus naudojama tik medžio plaušų plokštė ar ir medžio lukštas, jo padengimas ir pan.

„Mūsų vidaus durų asortimentas pasižymi įvairių stilių ir medžiagų deriniais, kuriems galima pritaikyti daugybę dekoro variacijų, papildysiančių tiek modernų, tiek klasikinį namų ar biuro interjerą. Vidaus durys gali būti dažomos, tonuojamos pasirinkta spalva, dekoruojamos įmantriais frezavimais, stiklinamos dažytomis stiklajuostėmis, raštuotais stiklais ar skirtingų profilių apvadais“, – galimus sprendimus vardija D. Balsiukas.

„Megrame medis“ gaminamas vidaus duris sudaro briaunos medžio masyvas, o viduje naudojami įvairūs užpildai pagal pasirinktą garso izoliacijos poreikį. Vidaus durų karkasui naudojama FSC sertifikuota ąžuolo, uosio, pušies ar kitokia pasirinkta mediena, o  durų varčios gaminamos iš aukštos kokybės medžio plaušų plokštės, kuri gali būti dažoma, padengiama specialiomis dažyvėmis – beicais ir lakais arba uždengiama ąžuolo ar kitos pasirinktos medienos lukštu. Taip sukuriamas natūralus medienos durų vaizdas.

Bendrovės atstovas pastebi, kad užsakydami vidaus duris butams klientai jas renkasi paprastesnes, tuo tarpu individualiems namams dažniau užsakomos įmantresnės ar sudėtingesnio technologinio (akustinio) išpildymo vidaus durys. „Sprendimų būna įvairių, pavyzdžiui, vienoje durų pusėje gali būti klijuojamas veidrodis, kitos durų pusės plokštumą paliekant lygią dažytą arba dekoruotą raižiniais. Pasitaiko ir kontrastingų stilistinių sumanymų – visai neseniai gaminome vidaus duris su įstiklinimu, kai durys buvo dažomos baltai, o į vidų sudėti juodi, specialiais dažais nudažyti stiklai ir integruotos metalinės plokštelės virš rankenos“, – pasakoja „Megrame medis“ direktorius.

Viešbučiams ir komerciniams pastatams dažniausiai gaminamos didesnės akustikos vidaus durys, kurios neretai yra platesnės ir aukštesnės. Visa kita durų konstrukcija priklauso nuo pastato architektūrinių ir dizaino ypatumų. Esant poreikiui išgauti aukštesnes nei standartinės vidaus durų garso izoliacijos savybes, naudojami „išlengvinti“ medžio drožlių plokštės užpildai, kurie gali būti pritaikomi nuo 40 iki 65 mm storio varčioms.

D. Balsiuko teigimu, bendrovės naudojamos vidaus durų gamybos technologijos šiandien leidžia pagaminti bet kurios pageidaujamos konstrukcijos, individualių matmenų vidaus duris, nuo klasikinių iki modernių, stumdomų ar sulankstomų iš dviejų, trijų ar daugiau varčių. Kalbėdamas apie specifinius vidaus durų parametrus, bendrovės atstovas pažymi, kad „Megrame medis“ gaminiuose pagal užsakovo pageidavimus taip pat gali būti pritaikyti ir specifiniai sprendimai, tokie kaip aukštesni priešgaisrinės saugos, sandarumo reikalavimai.

Ilgametes medinių langų ir durų tradicijas puoselėjanti bendrovė „Megrame medis“ vienija aukštos kompetencijos specialistų komandą, kuri nuolatiniu tobulėjimu ir išskirtinės kokybės produkcijos kūrimu įmonei padėjo tapti lyderiaujančia langų ir durų gamintoja Baltijos šalyse. Dėl diegiamų inovacijų ir gaminių kokybės „Megrame medis“ ne kartą yra pelniusi Lietuvos „Metų gaminio“ apdovanojimą.


NAUJIENOS