"Stirnų giraitėje" - tvarūs langų ir durų sprendimai

Sakiškėse kylanti gyvenvietė „Stirnų giraitė“ išsiskiria tvariais architektūriniais sprendimais

Sakiškėse, miško apsuptyje statoma privati gyvenvietė „Stirnų giraitė“, kurioje kyla 14 vienaukščių namų. Darnų ryšį su gamta kuriantis kvartalas siekia tvarių sprendimų – įvairioms namų konstrukcijoms pasirinktos aukštos kokybės natūralios medžiagos – akmuo, mediena, atitinkamai pritaikyti spalviniai pastatų fasadai. Natūralumo, ekologijos ir kokybės poreikis lėmė ir kitų statinių elementų – terasų, medinių langų bei lauko durų pasirinkimą.

Privačiame kvartale „Stirnų giraitė“ įgyvendinama mažaaukštė statyba atspindi šiuo metu vyraujančią būsto rinkos tendenciją – žmonės, norintys apsigyventi individualiame name, dažniau domisi vieno aukšto namais su vidutinio dydžio sklypais. Tokie projektai turi nemažai privalumų – visas patalpų išplanavimas yra viename aukšte su galimybe patogiai suskirstyti gyvenamąsias zonas į skirtingas erdves.

Projekto vystytojas – bendrovė „Mano sala“. „Stirnų giraitė“ namus projektavo “NG architects”, projekto vadovas Ignas Vengalis, architektas – Filippo Erasti. Medinius langus ir lauko duris šiam projektui gamino bendrovė „Megrame medis“. Kvartalo statybas planuojama pabaigti iki šių metų rudens.

Išskirtinė vieta

Anot vystytojų, visa naujosios gyvenvietės koncepcija yra orientuota į sveiką gyvenimo būdą, ramybės ir privatumo siekiančius žmones, vertinančius darną ir artimą santykį su gamta, bet norinčius gyventi šalia miesto.

„Naujai kuriamas kvartalas Sakiškėse išsiskiria savo vieta – individualūs namai suprojektuoti nuošalioje miškingoje vietovėje, sukuriant visišką asmeninio gyvenimo komfortą ir privatumą. Aplinka čia subalansuota įvairiems gyventojų poreikiams – tiek ramiam poilsiu namuose, tiek ir aktyviam laisvalaikiui gamtoje – šalia yra pušynas, netoliese ežeras, dviračių takai. Be to, gyvenvietė kuriama geografiškai patogioje vietoje – sostinės centras pasiekiamas vos per 20-30 min. automobiliu, važiuojant vaizdingu Nemenčinės keliu, kuriame faktiškai niekada nebūna automobilių spūsčių“, – teigia „Stirnų giraitė“ pardavimų vadovė Karina Paulauskaitė.

Pasak jos, Vilniaus dalis Nemenčinės kryptimi išsiskiria nedidelėmis jaukiomis ir prestižinėmis individualių namų gyvenvietėmis, tokiomis kaip Valakampiai, Šiaurinė dalis, Turniškės, Laurų kvartalas. Norintiems įsikurti gamtos apsuptyje, ši Vilniaus pusė itin patraukli dėl miškingų vietovių, pušynų ir sąlyginai žemo leistino apgyvendinimo tankumo. 

Dėmesys funkcionalumui

Gyvenvietėje statomi A++ klasės namai yra 5 skirtingų projektavimo tipų, 145-150 kv. m. ploto, statomi 8-10 arų sklypuose. Visų 14-os namų erdvės suplanuotos taip, kad atskirtų pagrindinę gyvenamąją ir poilsio zonas. „Stirnų giraitė“ namuose numatyti trys optimalaus dydžio miegamieji kambariai (12-20 kv.m.), svetainė (50 kv.m.) su išėjimu į terasą (18 kv.m.), du arba trys sanitariniai mazgai, garažas vienam automobiliui.

K.Paulauskaitės teigimu, projektuojant namų erdves, didelis dėmesys buvo skiriamas pagrindinės gyvenamosios zonos – svetainės erdvės funkcionalumui sukurti. Architektūriniam statinio išskirtinumui didelės įtakos turi aukštos kokybės mediniai langai, kurie tarsi stiklinės sienos vizualiai išplečia svetainės erdvę ir atveria panoraminį vaizdą į šalia esantį pušyną.

Kuriant gyvenvietės aplinką, sklypus numatyta apželdinti. Gyventojų saugumui ir privatumui užtikrinti, kvartalo teritorija bus aptverta tvora su automatiniais įvažiavimo vartais. Gyvenvietėje taip pat suplanuotas gatvių apšvietimas.

Tvarūs langų ir durų sprendimai

900 kv.m. medinių langų bei lauko duris kvartalo namams pagamino bendrovė „Megrame medis“. Projektui pasirinkti mediniai langai, priderinti prie pastatų fasado stilistikos ir miško aplinkos – iš vidaus mediniai langai yra natūralios pušies medienos spalvos, iš išorės nudažyti juodai.

„Šiam projektui pagaminome ir sumontavome A++ klasės, 94 mm storio medinius langus su specialiai pritaikytais saugiais stiklo paketais. Kiekvienoje patalpoje bent vienas langas yra varstomas. Svetainėje išėjimui į terasą numatytos medinės stumdomos terasos durys, unikalios tuo, jog gali būti gaminamos itin didelių matmenų – langų ir durų aukštis gali siekti daugiau nei 3 metrus, suprojektuojant pageidaujamo pločio, be vitrininių sudalinimų. Tad ir šiame projekte didžiausias išskirtinumas yra svetainės „langų siena“, siekianti beveik 10 metrų ilgio ir 2,88 metrus aukščio“, – sako „Megrame medis“ direktorius Donatas Balsiukas.

Anot jo, mediniai langai yra tvarumo, ilgaamžiškumo, tam tikras statinio kokybės standartas, kurį įsigydami būstą itin vertina klientai. Didelių matmenų langai ir aukštos lubos name kuria prabangos, erdvės pojūtį, leidžia įgyvendinti unikalius interjero bei apšvietimo sprendimus.

Kvartalo namų lauko durims pasirinkta pušies mediena, joms specialiai pritaikant ąžuolinį aliuminiu kaustytą slenkstį. Tokia konstrukcija garantuoja lauko durų ilgaamžiškumą ir užtikrina didesnę šilumos izoliaciją, neleidžia susidaryti šalčio tiltui prieškambario zonoje.

Siekiant išlaikyti aukštą statinių kokybę ir didinti turto vertę, „Megrame medis“, bendradarbiaujant su kvartalo vystytoju, namus „Stirnų giraitėje“ įsigijusiems taiko specialias sąlygas užsakant vidaus duris.

Laiko patikrinta kokybė 

Patirtis, laiko patikrinta darbų kokybė, kruopščiai atrinktos ir naujausiomis technologijomis sukurtos statybinės medžiagos bei statinių konstrukcijos, griežta projekto darbų kontrolė ir priežiūra garantuoja „Stirnų giraitė“ namų ilgaamžiškumą ir minimalius turto išlaikymo kaštus.

Rūpinantis ne tik savo namais, bet ir visa juos supančia aplinka, „Stirnų giraitėje“ numatytos sąlygos įgyvendinti išmanaus namo viziją, draugišką gamtai ir žmogui.

Plačiau apie projektą „Stirnų giraitė“: https://www.manosala.lt/stirnugiraite/


NAUJIENOS