Pakruojo spaustuvė

Pakruojo spaustuvė – vienas unikaliausių Pakruojo miesto pastatų. Šiame pastate kadaise buvo įkurta vaistinė, vėliau spaustuvė ir leidinio redakcija. 1900 m. pastatytas pastatas antrą kartą rekonstruotas 2022-iais, išlaikant pastato architektūrą, raudonų mūrinių sienų autentiką ir kitus paveldo elementus. Langų ir lauko durų forma atkurta pagal išlikusius autentiškus fragmentus ir pritaikyta šiuolaikiniams gaminiams.

Rekonstruojant pastatą pasirinkti MEGRAME MEDIS A++ klasės, 94 mm profilio mediniai langai, su trijų stiklų stiklo paketu ir dviem selektyviniais stiklais, specialiu „šiltu“ rėmeliu. Langų konstrukcijoje naudota trijų sandarinimo tarpinių sistema, užtikrinanti optimalų gaminio sandarumą.

Pastatui taip pat pagamintos pagrindinės įėjimo durys, balkono bei vidinio kiemo durys. Fasadinės pusės dvivėrės lauko durys yra dvigubo rėmo su praplatinta stakta. Šių durų išorės varčios atsidaro į lauką, o vidaus – į patalpą. Visi gaminiai dažyti dviem spalvomis, išorinės pusės apdaila – nestandartinės rudos spalvos, vidaus – balta.