Etnografinė sodyba Musteikos kaime

Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūręs etnografinis Musteikos kaimas – labiausiai į Lietuvos pietus nutolusi gyvenvietė. Kaimą iš visų pusių supa Dainavos (Gudų) giria. Gyvenvietė išsiskiria XIX a. vid.– XX a. pr. dzūkiškos architektūros sodybomis, kuriose statiniai nedideli, mediniai. Kaimas garsėja tradiciniais amatais: pynimu, verpimu, audimu, drevine bitininkyste.

Naujai pastatytas gyvenamasis namas, kuriame sumontuoti MEGRAME MEDIS mediniai langai ir durys, iš išorės atrodo tradicinis, jo fasado puošyboje dominuoja gėlių – lelijų, rožių, žolynų motyvai, o viduje – erdvus, modernaus interjero ir pritaikytas patogiam gyvenimui. Pasirinktais architektūriniais bei stilistiniais sprendimais – formomis, spalvomis, apdailos detalėmis – pastatas nuosekliai įsilieja į bendrą senojo kaimo statinių architektūrą.

Musteikos kaimo sodybai iš viso pagaminta 18 medinių langų ir dvejos lauko durys. Mediniai langai yra A klasės, Euro 78 profilio, su medinėmis imitacijomis ant stiklo paketo. Langų stiklajuostės ir imitacijos yra ornamentuotos, pritaikytos senojo tipo pastatams. Langų baltumui išryškinti panaudoti baltos spalvos šilumą laikantys termo rėmeliai. Kliento prašymu, atkurtas autentiškas verandos stiklų imitacijų išdėstymas, taip sukuriant subtilią grafinę verandos langų vizualizaciją. Langams pritaikytos nestandartinės žalvario spalvos rankenos ir įrengtos etnografiniais motyvais stilizuotos langines.

Medinės lauko durys pagamintos iš storesnio Euro 94, A++ klasės profilio, su apšiltintais pušies skydais. Pagrindinių durų skydas išraižytas lentelių imitacija su įterptu rombo formos langeliu. Dvivėrių verandos durų užpildai apifrezuoti, o stiklo paketai preciziškai sulyginti su šoniniais langais. Lauko durims specialiai pagaminti šilti, alyvuoti, ąžuolo medienos slenksčiai.

_____

Fotografijų autorius: Kęstutis Vanagas